سيستمهاي تلفن گويا ابزاري براي ارتباط مستقيم و دريافت اطلاعات از يک مرکز اطلاع رساني ميباشد. با تجهيز سازمان به تلفن گويا، ارباب رجوع بدون نياز به داشتن تخصص خاص، با در اختيار داشتن يک خط تلفن معمولي و يک دستگاه تلفن به اين سيستم متصل مي شوند و با برقراري اين اتصال ميتوانند اطلاعات لازم که قبلا در اين سيستم براي آنها فراهم شده است را بصورت صوتي و يا فکس دريافت کنند. يا با قرار دادن ، انتقادات و پيشنهادات پيام خود را بدون واسطه در اختيار مسئولين مختلف سازمان قرار دهند اين سيستمها ميتوانند جايگزين نيروهاي انساني در اطلاع رساني به ارباب رجوع شوند. کارکرد 24 ساعته، عدم خستگي، داشتن اطلاعات دقيق از مزاياي اين سيستمها نسبت به انسان ميباشد. به همين دليل استفاده از اين سيستمها از طرفي بهره وردي کارکنان سازمان و از طرف ديگر رضايتمندي ارباب رجوع را در پي خواهد داشت


اطلاع رسانی درختی چند لایه

001

تلفن گویای سایتال Saital IVR با ساختاری انعطاف پذیر این امکان را میدهد که به آسانی ساختار مورد نیاز خود را در منوهای گویا پیاده سازی کنید. بدین ترتیب مشتریان شما میتوانند از سرویسهای مختلف شما بدون نیاز به ارتباط با شخص خاصی استفاده کنند و این امکان را به شما میدهد که خدمات خود را گسترده تر کنید. همچنین ساختار درختی چند سطحی سایتال مشتریان شما میتوانند مستقیما با واحد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره اطلاع رسانی درختی چند لایه


همخوانی با سیستمهای درون سازمانی

001

تلفن گویای سایتال به آسانی میتواند با سیستمهای داخلی هماهنگ شده و اطلاعات مختلف را در اختیار مشتریان قرار دهد. اطلاعات محصولات، فروش و در نهایت اطلاع کامل از روند آماده سازی و ارسال کالا میتواند بدون صحبت با نیروی انسانی شرکت در اختیار مشتریان قرار داده شود. قدرت امکان انطباق با سیستمهای مختلف از مهمترین مزایای سیستمهای سایتال است.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره همخوانی با سیستمهای درون سازمانی


مدیریت سناریوها

001

تلفن گویای سایتال با قابلیت مدیریت سناریوها این امکان را به شما میدهد که سناریوی پاسخگویی مورد نظر خود را به آسانی پیاده سازی کنید. همچنین میتوانید سناریوهای مختلفی برای خطوط خود و یا برای ایام مختلف داشته باشید.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره مدیریت سناریوها


صندوق صوتی

001

با صندوق صوتی سایتال حتی وقتی در محل کار حضور ندارید پیامهای مشتریانتان را دریافت کنید. پیامهای شما ذخیره شده و میتوانید توسط سیستم و یا از طریق تلفن پیامهای خود را گوش کنید. و حتی صندوق صوتی سایتال این امکان را دارد که پیامهای رسیده را با فرمت mp3 برای آدرس ایمیل شما ارسال کند. همچنین در صورتی که پیام صوتی داشته باشید از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره صندوق صوتی


صندوق پرسش و پاسخ (کد رهگیری)

001

وقتی برای صندوق پرسش و پاسخ شما پیامی قرارداه شد یک کد به پیام اختصاص میابد. مشتریان شما میتوانند با تماس مجدد و ارائه کد پیام، پاسخ شما را دریافت کنند. بدیهی است این پیامها میتواند درخواست خدمات، یا شکایت و پیگیری شکایات باشد.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره صندوق پرسش و پاسخ (کد رهگیری)


فکس هوشمندتلفن گویا

001

با فکس هوشمند سایتال مشتریان شما میتوانند در هر لحظه بدون نیاز به فرد خاصی، و بصورت کاملا خودکار، فکس های مورد نیاز خود را دریافت کنند. این فکس ها میتواتند شامل فرم های مشخص و از قبل پیش بینی شده باشد و یا حتی اطلاعات آنی که از پایگاه داده استخراج میشود فکس گردد. به عنوان مثال صورتحساب یا آخرین وضعیت سفارشات و ... میتواند بصورت خودکار فکس گردد.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره فکس هوشمندتلفن گویا


پشتیبانی و اطلاع رسانی هوشمند 24 ساعته

001

تلفن گویای سایتال میتواند بصورت 24 ساعته و کاملا هوشمند برخی از وظایف پشتیبانی محصولات و همچنین اطلاع رسانی از محصولات را انجام دهد. سیستم پشتیبان هوشمند سایتال، اولین سیستمی بود که پشتیبانی مراکز ISP را بصورت موفق پیاده سازی و اجرا نمود.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره پشتیبانی و اطلاع رسانی هوشمند 24 ساعته


نظر سنجی و مسابقه تلفنی

001

تلفن گویای سایتال دارای ماژول مسابقه و نظر سنجی هوشمند میباشد. این سامانه، میتواند با پرسشهای چند گزینه ای یک نظر سنجی کامل از مشتریان شما داشته باشد. همچنین در سامانه مسابقه، سیستم میتواند در پایان امتیازهای پاسخها را جمع زده و برنده شدن فرد را در مسابقه اعلام نماید.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره نظر سنجی و مسابقه تلفنی


فکس به ایمیل

001

قتی شما یک فکس را دریافت میکنید فکس هوشمند سایتال میتواتند آن را به آدرس شما ایمیل کند. آدرسهای مختلفی میتواند برای بخشهای مختلف سازمان پیش بینی گردد و این فکسها ایمیل شوند. همچنین سیستم میتواند دریافت فکس جدید را به کمک یک پیامک به اطلاع شما برساند.

زیر شاخه: نامحدود

سناریو: پیاده سازی آسان توسط مشتری فقط با چند کلیک!

محصول: پایه

اطلاعات بیشتر درباره فکس به ایمیل


ویرایش های مختلف تلفن گویا

001

کلاسهاي برنامه سيستم تلفن گويا و فکس هوشمند سايتال در سه کلاس استاندارد، حرفه ای، پیشرفته و سفارشی ارائه شده است. امکانات ويژه سازمان متناسب با نيازها در هر کلاس گنجانده ميشود. ويژگيهاي خاص تحت عنوان کلاس سفارشی ارائه شده است. کلاس استاندارد قابليتهاي يک سيستم گوياي کامل را دارد. کلاسهاي حرفه ای علاوه بر امکانات کلاس استاندارد، داراي بخش فکس هوشمند نيز ميباشند که قابليتهاي تلفن گويا را دو چندان ميکند. کلاس پیشرفته، داراي امکانات مديريتي و ارتباط با پايگاه داده ميباشد امکانات خاص کلاس سفارشی امکاناتي که جنبه عمومي نداشته ولي ميتواند با توجه به نياز در سيستم گنجانده شود نظرسنجي سيستم اپراتور خودکار دبيرخانه گويا تماس خودکار با کاربران -سیستم های معوقه تشخيص گفتار SMSتلفيق با سيستم ارسال پست الکترونيکي برتريهاي کلاس پیشرفته اتصال به پايگاه داده سازمان آمار تماس و مراجعات عمده ارسال فکسهاي پويا -اطلاعات آماري سيستم پرسش و پاسخ -کد پيگيري پرينت خودکار فکسهاي دريافتي 6 تبريک و تسليت اعياد و مناسبتهاي ويژه خوشامدگويي صندوق هاي شخصي با توجه به نام برتريهاي کلاس حرفه ای پيام خوشامدگويي با توجه به زمان سيستم دريافت و ارسال فکس بدون نياز به دستگاه فکس ارسال فرمهاي مورد نياز ارباب رجوع از طريق فکس دريافت فکسهاي ارسالي توسط تماس گيرنده داشتن سيستم آرشيو فکس داشتن سيستم صندوق پست صوتي سيستم اخبار سازمان امکان پخش اخبار مهم سازمان در ابتداي ورود به سيستم انتخاب حالت ورود به سيستم گويا يا فکس در ابتدا ارسال راهنمايي هاي مورد نياز ارباب رجوع براي انجام عمليات خاص سازمان بصورت فکس ارسال آدرس و کروکي سازمان از طريق فکس امکانات ويژه با توجه به نياز سازمان کلاس پایه پيام خوشامدگويي اختصاصي سازمان معرفي سازمان راهنمايي تماس گيرندگان درباره چگونگي استفاده از خدمات سازمان اعلام ساعات کاري، آدرس و مشخصات سازمان دريافت پيام ارباب رجوع و ذخيره آن در کامپيوتر دريافت پيشنهادات و انتقادات امکان قراردادن پيام مستقيم براي مديريت داشتن سيستم تشخيص سکوت در انتهاي ضبط پيام گوش کردن به پيامها از طريق تلفن امکانات ويژه با توجه به نياز سازمان

اطلاعات بیشتر درباره ویرایش های مختلف تلفن گویا